Soundscape

Zvukové mapy

30. 3. 2018 NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ PAMÁTKA KUKLE, JIŽNÍ MORAVA, FIELD RECORDING TRIP

30. března 2018

48.9729836N
16.7914278E

Národní přírodní památka Kukle se nachází poblíž Boleradic. Průměrná výška je 400 m.n.m. Více než dvě třetiny území jsou pokryty teplomilnými doubravami a dubem zimním. U hlavní silnice na Boleradice jsem zastavil před půl šestou ráno. V lese bylo úplné ticho. Poté mne čekalo asi kilometrové stoupání. To by nebyl problém, ale s technikou, kterou jsem si na natáčení nabalil to bylo trochu energicky náročnější :-) Šel jsem podle GPS místy mimo vyznačenou cestu. Po 20 minutách jsem dorazil na místo. Ptáci ještě nezpívali. Měl jsem asi 10 minut na zapojení všech mikrofonů, abych stihl chorus svítání od samého začátku. (foto: Soňa Sommerová)

KukleDawnChorus2

Na louce i v lese jsem rozmístil několik mikrofonů. Snažil jsem se co nejvěrněji zachytit zvukovou identitu místa. Vše jsem zapojoval za úplné tmy...KukleDawnChorus3

Louka podél Kuklí má pokojnou a mírně tajemnou atmosféru. Během natáčení se krajina několikrát proměnila. Nejprve tmu prosvětlilo jasné svítání a poté během chvilky louku zalila hustá bílá mlha. Nainstalované mikrofony a kabeláž snímající pokojné probouzení lesního a lučního ptactva zmizely v hustém bílém závoji.


KukleDawnChorus4

Pro natáčení a "zooming" konkrétních zvuků jsem použil parabolu - úžasný nástroj také pro snímání vzdálených zvuků. Vevnitř paraboly je umístěn mikrofon Sennheiser MKH 8020.

KukleDawnChorus1

KukleDawnChorus6

Snímání ambientní atmosféry louky a přiléhajícího lesa. 

Vytvořeno 4.4.2018 16:29:43 | přečteno 1544x | tomas.senkyrik
 
load